דרור הלוי , dror halevi , דרור הלוי העיר החדשה

דרור הלוי בבניית פרויקט ענק של העיר החדשה

 

דרור הלוי הוא יזם של בניית פרוייקטים דרך קבוצות רכישה. והפעם מעל ל300 אנשי היי טק הולכים לרכוש את הדירות החדשות בפרוייקט מתחם אמפא בתל אביב.

דרור הלוי התחיל את דרכו בעולם קבוצות הרכישה כאשר הקים פרוייקט גדול יחסית ליזם מתחיל בתחום הזה לכמה מאוד אנשי צבא בסמוך לעיר הקטנה מודיעין והיום הפרוייקט נקרא כפר אורנים. מאוחר יותר דרור הלוי הקים קבוצת רכישה למספר רב של אנשי היי טק והקים שני בנייני מגורים בני שלושים קומות בת"א.

ההצלחה בכל הפרוייקטים אשר נעשו לאחרונה כולל הפרוייקט של העיר החדשה דירבן להמשיך בהקמת קבוצות רכישה למרות הביקורות על הקמת קבוצה אליטיסטית. ולפני קצת יותר משנה הקים עם עוד שותף קבוצת רכישה שמתכננת להתחרות על בניית 1700 יחידות דיור בשוק הסיטונאי בת"א – הפרוייקט הזה גם הוא מיועד לאנשי היי טק ואנשים מתחום שוק ההון.

העיר החדשה הוא הפרוייקט החדש של דרור הלוי, בפרוייקט הולכים להבנות כ- 19 בנייני מגורים בני בין חמש לשבע עשרה קומות שיבנו על שטח של כשלוש מאות דונם. עלות מימוש האופציה על הקרקע היא 335 מליון שקל עבור 95% מהקרקע. העלות הכוללת של כל הפרוייקט הוא קצת יותר מ-800 מליון שקל.

הפרוייקט היוקרתי של העיר החדשה תוכנן כך שיהיה נגיש ובטוח למעבר ותנועה של ילדים, המעברים בין מקום למקום במתחם יעשו ללא מעברי חציה ויהיו בטוחים לחלוטין. פרוייקט העיר החדשה מושך משפחות מהמעמד הגבוהה ואנשים מכובדים כמו אהוד ברק כבר רכשו דירה.

בלב המתחם, יוקם פארק ענק המהווה כמעט שליש מגודל השטח הכולל. 40 דונם של מדשאות ירוקות, מקורות מים וגני שעשועים. סה"כ השטחים הירוקים בפרוייקט יעמדו על 100 דונם והצבע הירוק הולך להווה חלק משמעותי ממקום המגורים היוקרתי.

דרור הלוי סיפר כי המטרה הסופית היא ליצור מציאות טובה יותר, חדשה אפשר לומר שתשפיע על דברים כמו איכות האוכלוסיה עצמה ולא רק על פרטים טכניים כמו מחיר וכמות חדרים. לאוכלוסיה יהיה כח לפעול בכוחות עצמה כדרך קהילה ולהשפיע לא רק על עלות הדירה אלא גם על החינוך, ההשכלה, הבריאות והתרבות.

העיר החדשה התפרסמה כמובילת קבוצות רכישה אך היום הם מגדירים את עצמם כמודל לקהילה חכמה.